Fizjostyl Konrad Niziankiewicz

Konrad Niziankiewicz

Indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta

"Nieść pomoc i nieustannie się rozwijać"

fizjoterapia_konrad_niziankiewicz_krakow

Poznaj moją historię

Po pierwsze w swojej pracy kieruję się zasadą „najpierw znajdź przyczynę, później zniweluj objawy”. Ten model pracy daje mi możliwość uzyskiwać maksymalne efekty terapii przy minimalnej ilości wizyt – co jest podwójną korzyścią dla pacjenta.

Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, w podejściu holistycznym, to znaczy zintegrowanym na wielu płaszczyznach – fizycznej, psychicznej, dietetycznej.

W badaniu wykorzystuje skaning osteopatyczny, co pozwala mi zapoznać się z całym ciałem pacjenta i relacją napięć między poszczególnymi partiami ciała. Daje mi to możliwość dobrania trafnej diagnozy a następnie terapii.

Staram się nieustannie rozwijać i aktualizować swoją wiedzę, szukać nowych rozwiązań i terapii, aby jak najlepiej pomagać drugiemu człowiekowi.

Ciężka praca kluczem do sukcesu!

Studia ukończyłem w 2019 roku na Akademii wychowania fizycznego w Krakowie. Od roku 2023 jestem również studentem osteopatii na Akademii Osteopatii w Krakowie. Fizjoterapią zajmuję się od 2014 roku – już wtedy pomagałem w terapii pacjentów w gabinecie mojego taty, u niego też uczyłem się równolegle ze studiami. Od ukończenia studiów z powodzeniem prowadziłem terapię w gabinetach w Krośnie oraz w Krakowie.

Z powodzeniem prowadzę terapię u pacjentów zmagających się z problemami bólowymi, ortopedycznymi, neurologicznymi, mocno zestresowanymi i psychosomatycznymi. Pracuję też z osobami po kontuzjach metodą MTM oraz manipulacją powięzi, które mają za zadanie odnaleźć pierwotne źródło bólu lub patologiczny wzorzec biomechaniczny który go powoduje.

Specjalizuję się w diagnostyce i terapii stomatologicznej, stawów skroniowo żuchwowych, bólu głowy oraz bólu kręgosłupa i kończyn.
Prowadzę terapię o nazwie Antystress, która ukierunkowana jest na maksymalne wyciszenie i głębokie rozluźnienie osób zestresowanych, odczuwających korelacje stresu z napięciem ich ciała tzw. psychosomatyzajca.

Wykonuje autorski masaż Kobido ukierunkowany na poprawę krążenia w tkankach twarzy karku i dekoltu, co zmniejsza zmarszczki, przekłada się na wygładzenie i uniesienie skóry twarzy oraz poprawę jej koloru.Uzyskany efekt wspomagam kinezjotejpingiem czyli elastycznymi taśmami.

Metody które wykorzystuje w swojej pracy to: osteopatyczne techniki integracji strukturalnej, masaż powięziowy, masaż tkanek głębokich, manipulacje HVLA stawów obwodowych i kręgosłupa, japońską metodę nastawiania kręgosłupa Yumeiho, terapię nerwu błędnego, metodę Manualnych Testów Mięśniowych, terapię urologiczną mężczyzn, neurodiagnostykę, masaż leczniczy, relaksacyjny i sportowy.
fizjoterapia_krakow_niziankiewicz

Zrealizowane kursy i szkolenia

Dokształcanie się w zawodzie fizjoterapeuty to kluczowy element doskonalenia umiejętności i podnoszenia jakości opieki nad pacjentami.

W dzisiejszym dynamicznym środowisku medycznym, stale ewoluujące metody leczenia i nowe odkrycia naukowe wymagającią nieustannej edukacji.

Poszerzając swoją wiedzę, zyskuję umiejętność skutecznego radzenia sobie z różnorodnymi przypadkami pacjentów, co z kolei przekłada się na lepsze wyniki terapeutyczne.

Dodatkowo, ciągłe doskonalenie umiejętności pozwala mi na dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb pacjentów i środowiska zdrowotnego, co stanowi kluczowy element profesjonalnego rozwoju w dziedzinie rehabilitacji fizycznej  

Do tej pory ukończyłem wiele szkoleń specjalizacyjnych z zakresu terapii osteopatycznej, terapii stawów skroniowo żuchwowych, terapii związanej ze stresem, fizjoterapii ortopedycznej i sportowej, masażu, nerodiagnostyki ukierunkowanej na znalezienie przyczyny bólu.

01.

Fizjoterapia w Urologii

02.

Masaż Kobido ​

03.

USG w praktyce fizjoterapeuty

04.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

05.

Bezpieczne Sposoby Manipulacji Kręgosłupa Szyjnego

06.

Terapia stawów skroniowo żuchwowych

07.

Metoda Napięć Oporowych w skróceniu w Bólach Lędźwiowych

08.

Szyja - Zintegrowane techniki tkanek miękkich i łagodna chiropraktyka

09.

Terapia Nerwowo-Mięśniowa

10.

Kompleksowa Integracja Strukturalna

11.

Diagnostyka i Strategia Leczenia Układu Limfatyczno-Immunologicznego

12.

Dobór Technik Osteopatycznych w Bólach Korzeniowych

Scroll to Top