Fizjostyl Konrad Niziankiewicz

Bartłomiej Gruszka

Kompleksowe podejście do pacjenta

Fizjoterapia - idealne połączenie wynikające z zamiłowania do sportu i medycyny

fizjostyl_bartlomiej_gruszka_kraków

Poznajmy się bliżej

Fizjoterapię studiowałem na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, lecz interesowałem się nią już dużo wcześniej.

Od 7 roku życia trenowałem intensywnie taniec towarzyski, dzięki czemu poznawałem krok po kroku tajemnice biomechaniki od strony praktycznej. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ jeśli zdamy sobie sprawę, którymi partiami mięśniowymi trzymamy plecy czy prostujemy kolana, to będziemy również wiedzieć co musimy jeszcze wzmocnić lub rozluźnić, aby osiągnąć wyczekiwane efekty.

Aktualnie regularnie trenuję taniec ludowy i z pasji szczegółowo śledzę większość dyscyplin sportowych pod kątem zarówno wyników jak i technik stosowanych w uprawianiu danej aktywności fizycznej.

W gimnazjum dzięki nauczycielowi biologii mogłem poszerzać swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania i budowy ludzkiego ciała. Uczestniczyłem w Kuratorskim Konkursie Biologicznym, gdzie dwukrotnie udało mi się dotrzeć na szczebel wojewódzki i zostać finalistą olimpiady.

Już wtedy zrozumienie fizjologii układów ludzkiego organizmu nie stanowiło dla mnie większego problemu.

Zatem jaka mogła być moja decyzja po maturze? Oczywiście, że fizjoterapia; idealne połączenie wynikające z zamiłowania do sportu i medycyny.

Fizjostyl - fizjoterapia Kraków

Swoją przyszłość wiążę z fizjoterapią pediatryczną

Obecnie pracuję zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi, z którymi szczególnie wiąże swoją przyszłość.

Skąd taki kierunek rozwoju? Obozy taneczne jako uczestnik, następnie półkolonie sportowe jako wychowawca pozwoliły mi lepiej poznać potrzeby najmłodszych i wypracować odpowiednie podejście.

Już w trakcie studiów rozpocząłem pracę jako instruktor gimnastyki korekcyjnej. Wady postawy wśród młodzieży, czy nieprawidłowy rozwój motoryczny wśród pacjentów w wieku przedszkolnym nie stanowią dla mnie większego problemu, dzięki czemu możemy wspólnie uzyskać oczekiwane rezultaty.

Czuję, że to właśnie fizjoterapia pediatryczna jest tym, w czym chciałbym się głównie specjalizować.

fizjostyl_krakow_bartlomiej_gruszka

Ciągły rozwój i realizacja kursów

W pracy z pacjentem zajmuję się głównie lokalizowaniem i opracowaniem napiętych struktur, znalezieniem przyczyny oraz niwelowaniem powstałych dolegliwości bólowych i działaniem prewencyjnym przed powtórnym pojawieniem się objawów.

Dzięki odbytym kursom i samodoskonaleniu specjalizuję się w kompleksowym podejściu do zdrowia kręgosłupa, celowanej terapii manualnej w celu przywrócenia pełnej sprawności i manualnym rozpracowaniu blizn.

Działam w oparciu o masaż tkanek głębokich, masaż klasyczny, leczniczy, ale również – relaksacyjny.

Swoje działania dostosowuję do wymagań pacjenta tak, aby spełnić jego oczekiwania i aby każdy kto do mnie przyjdzie mógł wyjść zrelaksowany i zadowolony.

W trakcie wizyt zapewniam swobodną i przyjazną atmosferę, dbając przy tym o komfort pacjenta.

Zapraszam do skorzystania z moich usług 🙂
01.

Fizjoterapia pediatryczna

02.

Fizjoterapia ortopedyczna

Scroll to Top